Трудовий кодекс Російської Федерації з коментарями

Частина четверта. Трудовий кодекс РФ з коментарями

Розділ 12. ОСОБЛИВОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАЦІ ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПРАЦІВНИКІВ

Глава 52. ОСОБЛИВОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАЦІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Стаття 333. Тривалість робочого часу педагогічних працівників

Для педагогічних працівників встановлюється скорочена тривалість робочого часу не більше 36 годин на тиждень.

§ 1. Встановлення для педагогічних працівників освітніх установ скороченої тривалості робочого часу не більше 36 годин на тиждень в повній мірі не враховує специфіки їх праці, оскільки багато видів занять педагогічного працівника взагалі не нормовані і час, що витрачається на них, робітникам не визнається. Маються на увазі самоосвіта і безперервне підвищення професійного рівня, що істотно скорочує тривалість часу відпочинку працівника.

Назад до списку статей

Робота в Москві. Copyright 2004 - 2017 р телефонна "Довідкова з працевлаштування 99-555-99"

Тільки актуальна робота від прямого роботодавця. Шукати роботу стало простіше!


У штаті муніципальної установи культурно-дозвіллєвого типу (сільський будинок культури) є співробітники, що працюють на посаді "керівник гуртка". Яка норма їх робочого часу? Якщо на зазначену посаду прийняти зовнішнього сумісника, яка у нього повинна бути тривалість робочого часу?

Розглянувши питання, ми прийшли до наступного висновку:

Працівнику культури, що займає посаду "керівник гуртка", може бути встановлена ​​тривалість робочого часу не більше 40 годин на тиждень. За сумісництвом працівник культури може працювати керівником гуртка не більше 20 годин на тиждень.

За загальним правилом, установленим частиною другою ст. 91 ТК РФ, нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Для окремих категорій працівників (педагогічних, медичних та інших працівників) ТК РФ і іншими федеральними законами може бути встановлена ​​скорочена тривалість робочого часу.

Посада керівника гуртка віднесена до посад працівників культури, мистецтва і кінематографії (Єдиний кваліфікаційний довідник посад керівників, фахівців і службовців в розділі "Кваліфікаційні характеристики посад працівників культури, мистецтва і кінематографії" (далі - ЄКР), затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ від 30.03.2011 N 251н; наказ Міністерства охорони здоров'я і соціального розвитку РФ від 31.08.2007 N 570). Федеральним законодавством не встановлено скорочену тривалість робочого часу для осіб, які займають посади працівників культури, мистецтва і кінематографії. Отже, максимальна тривалість робочого часу за посадою "керівник гуртка" становить 40 годин на тиждень.

З приводу тривалості робочого часу працівника культури, залученого до робіт керівника гуртка за сумісництвом, зазначимо таке.

Як випливає з частини першої ст. 284 ТК РФ, робота за сумісництвом не повинна перевищувати чотирьох годин на день, але в дні, коли за основним місцем роботи працівник вільний від виконання трудових обов'язків, він може працювати за сумісництвом повний робочий день (зміну). Протягом одного місяця (або іншого облікового періоду) тривалість робочого часу при роботі за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (норми робочого часу за інший обліковий період), встановленої для відповідної категорії працівників. Відповідно до частини другої ст. 284 ТК РФ зазначене обмеження не поширюється на працівників, які призупинили роботу за основним місцем роботи в разі затримки виплати заробітної плати на термін більше 15 днів (дивіться частину другу ст. 142 ТК РФ), і на працівників, тимчасово відсторонених за основним місцем роботи від роботи в зв'язку з тим, що відповідно до медичного висновку вони потребують тимчасового переведення на іншу роботу на термін до чотирьох місяців, але відмовляються від перекладу або відповідна робота у роботодавця відсутня (дивіться частину другу і частина четверту ст. 73 ТК РФ).

Частиною шостою ст. 282 ТК РФ визначено, що особливості регулювання праці за сумісництвом педагогічних, медичних і фармацевтичних працівників, працівників культури крім особливостей, встановлених ТК РФ і іншими федеральними законами, можуть встановлюватися в порядку, визначеному Урядом РФ, з урахуванням думки Російської тристоронньої комісії з регулювання соціально- трудових відносин. На виконання зазначеної норми Уряд РФ делегувало повноваження по визначенню відповідних особливостей Мінпраці Росії (постанова Уряду РФ від 4 квітня 2003 р N 197). Згідно подп. "А" п. 1 постанови Мінпраці РФ від 30.06.2003 N 41 "Про особливості роботи за сумісництвом педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників та працівників культури" (далі - Постанова N 41) працівники культури мають право здійснювати роботу за сумісництвом. Обмеження по тривалості такої роботи встановлено подп. "Б" п. 1 Постанови N 41. Так, зокрема, тривалість роботи за сумісництвом працівників культури, які залучаються в якості педагогічних працівників додаткової освіти, концертмейстерів, балетмейстерів, хормейстерів, акомпаніаторів, художніх керівників, протягом місяця встановлюється за згодою між працівником і роботодавцем і по кожному трудовому договору вона не може перевищувати місячної норми робочого часу, обчисленої з установленої тривалості робочого тижня.

Як бачимо, цією нормою не встановлено, що тривалість робочого часу працівника культури, яка працює за сумісництвом керівником гуртка, може бути більше половини місячної норми робочого часу. Посада художнього керівника, також як і посаду керівника гуртка, віднесена до посад працівників культури, мистецтва і кінематографії (ЄКР), проте дані посади не тотожні. Отже, подп. "Б" п. 1 Постанови N 41 не поширюється на керівників гуртків.

Таким чином, оскільки спеціальних норм, що регулюють тривалість робочого часу працівника культури, який обіймає посаду керівника гуртка, не передбачено, на такого працівника поширюються загальні вимоги ст. 282 ТК РФ, відповідно до яких тривалість його робочого часу може становити не більше половини місячної норми робочого часу, встановленої для відповідної категорії працівників, тобто не більше 20 годин на тиждень.

Експерт служби Правового консалтингу ГАРАНТ

Контроль якості відповіді:

Рецензент служби Правового консалтингу ГАРАНТ

Матеріал підготовлений на основі індивідуальної письмової консультації, наданої в рамках послуги Правовий консалтинг.

© ТОВ "НВП" ГАРАНТ-СЕРВІС ", 2017. Система ГАРАНТ випускається з 1990 року. Компанія" Гарант "та її партнери є учасниками Російської асоціації правової інформації ГАРАНТ.